Wczytuję dane...

Rowerek biegowy - pierwszy rowerek dla Twojego dziecka

Każdy z nas z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka. Ruch to zdrowie, co należy wpajać również najmłodszym. W dzisiejszych czasach, gdzie elektronika gwarantuje maluchom mnóstwo możliwości rozrywki, warto wygospodarować również czas na zabawę na świeżym powietrzu.

Aktywność ruchowa wpłynie pozytywnie na samopoczucie dziecka, a także na jego rozwój i zdrowie. Świetnym rozwiązaniem zachęcającym dzieci do aktywności fizycznej są rowerki biegowe. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, dlaczego warto kupić go maluchowi i jakie przynosi dziecku korzyści.

Czym jest rowerek biegowy?

Rowerek biegowy wyglądem przypomina zwykły rower. Nie ma jednak pedałów, a maluchy poruszają się nim, odpychając się nogami od podłoża. By utrzymać równowagę, maluch unosi nogi lekko do góry. Podczas jazdy rowerkiem biegowym, dziecko samodzielnie steruje kierownicą i decyduje, w którym kierunku chce się poruszać.

Kiedy warto kupić dziecku rowerek biegowy?

Maluchy poruszają się na rowerku biegowym, zanim opanują jazdę na zwykłych rowerach dwukołowych. Rowerki biegowe to również doskonały wstęp do nauki jazdy na tradycyjnym rowerze. Na rowerku biegowym maluch szybciej nauczy się utrzymywać równowagę i jak również nim kierować. Oprócz tego jazda na rowerku biegowym to również świetna zabawa i okazja do wdrożenia aktywności fizycznej w życiu dziecka.

Zalety rowerków biegowych

Jazda na rowerku biegowym posiada szereg zalet. Jak już wcześniej zostało wspomniane, w taki sposób maluch uczy się utrzymywać równowagę. Oprócz tego taka forma rozrywki poprawia motorykę dużą dziecka - koordynację, siłę i wytrzymałość. To także świetna okazja do nauki samodzielności oraz orientacji w terenie. Jazda na rowerku biegowym doskonale wpływa na ogólny rozwój psychofizyczny dziecka. Należy również przypomnieć o tym, że maluch dziecko, który jeździł na rowerku biegowym, szybciej nauczy się jeździć na rowerze z pedałami.

Jak wybrać rowerek biegowy dla dziecka?

Podczas wyboru odpowiedniego rowerka biegowego dla dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka, istotnych szczegółów. Na samym początku należy zmierzyć długość nóżki dziecka wraz z bucikiem, od samego podłoża aż do kroku. Ułatwi to  wybranie odpowiedniej wysokości rowerka. Warto szukać modeli, które mają regulowaną wysokość siodełka. Podczas każdej formy rozrywki i zabawy, niezwykle istotne jest bezpieczeństwo dziecka. Z tego względu należy dokładnie sprawdzić, czy dany rowerek posiada odpowiednie atesty.

Niezwykle istotna jest również waga rowerka - powinniśmy ją dobierać biorąc pod uwagę wiek malucha. Rowerek dla 2-letniego malucha powinien ważyć od 3-5 kg. Z kolei optymalna wielkość kół w przypadku dwulatków wynosi 10 cali, w przypadku trzylatków - 12.

Na samym końcu należy podjąć decyzję co do materiału, z jakiego rowerek jest wykonany. W sklepach znajdziemy zarówno rowerki drewniane jak i metalowe. Te pierwsze są lżejsze, bardziej wyważone, lepiej prezentują się pod względem wizualnym, ale są droższe. Rowerki metalowe są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i często mają pełną regulację wysokości siodełka.

Wszystkie dostępne rowerki biegowe znajdziecie na naszej stronie https://malesmyki.pl/c/130/rowerki-biegowe-aktywny-smyk.html