Wczytuję dane...

Jaką wybrać matę edukacyjną dla niemowlaka

Na półkach sklepowych znajdziemy ogrom, przeróżnych zabawek dla dzieci - warto jednak wybierać takie, które nie tylko dostarczą maluchom solidnej porcji rozrywki, ale również pozytywnie wpłyną na ich rozwój i czegoś ich nauczą. W przypadku najmłodszych brzdąców świetnym rozwiązanie z pewnością okaże się mata edukacyjna. Maluchy są niezwykle ciekawe świata i chętnie poznają wszystko, co je otacza. Brzdąc z radością i zainteresowaniem będzie  obserwować zawieszone na pałąku kolorowe zabawki, a z czasem zacznie po nie sięgać.

Mata edukacyjna pomaga dziecku rozwijać zmysły, koordynacją wzrokowo-ruchową, a także umiejętności motoryczne. To tylko część zalet, jakie niesie ze sobą taka forma rozrywki. W dzisiejszym artykule zdradzamy, dlaczego warto kupić maluchowi matę edukacyjną i na co zwracać uwagę przy jej wyborze.

Mata edukacyjna - czym właściwie jest?

Maluchy uwielbiają bawić się na podłodze a mata edukacyjna, oprócz tego, że jest doskonałą podkładką, gwarantującą komfort i chroniącą przed zimnem, to także przynosi dziecku szereg korzyści. Żywe barwy, zróżnicowane faktury, szeleszczące, piszczące lub grające elementy skłaniają malucha do aktywności motorycznej. To nie tylko wygodne miejsce do zabawy i poznawania świata, ale również zabawka z wieloma, rozwijającymi funkcjami.

Maty do zabawy mogą ponadto chronić przed niewielkimi upadkami podczas nauki czołgania się i chodzenia. Mata edukacyjna może być użytkowana przez dzieci już od chwil narodzin, jednak najwięcej korzyści czerpią z nich dzieci po ukończeniu 3 miesiąca życia.

Jak wybrać matę edukacyjną?

Wybierając odpowiednią matę edukacyjną dla dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka, dość istotnych szczegółów. Jednym z nich jest rozmiar. Mata dla dziecka musi być na tyle duża, by maluch mógł się na niej wygodnie obracać. Następnie zwróćmy uwagę na ilość elementów i zabawek - im jest ich więcej, tym lepiej dla brzdąca. Kolorowe, szeleszczące czy grające elementy sprawią, że mata będzie niezwykle atrakcyjna dla malucha i szybko mu się nie znudzi. Należy jednak pamiętać, że najważniejszą kwestią podczas zabawy jest bezpieczeństwo dziecka. Najlepiej wybierać markowe produkty o wysokiej jakości wykonania.

Mata powinna być odpowiednio gruba, a dodatkowo dobrze by było, gdy posiadała podwyższenie, bądź poduszki, dzięki którym maluch nie wydostanie się tak łatwo poza matę. Istotnym czynnikiem, na który powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru tego typu produktów, jest materiał. Najlepiej sprawdzą się te naturalne i przyjazne dla dziecka, które zapobiegną nadmiernemu poceniu i wystąpieniu uczuleń. Materiał powinien być także przystosowany do częstego prania a dołączone do maty zabawki - przeznaczone do mycia pod wodą.

Rodzaje mat edukacyjnych

W sklepach z zabawkami możemy spotkać różne rodzaje mat edukacyjnych. Najpopularniejsze z nich to maty z pałąkiem - mogą być one kwadratowe bądź okrągłe. Posiadają zabawki, bezpieczne lusterka, szeleszczące elementy oraz pozytywki.

Maty materiałowe mają większy rozmiar niż maty z pałąkiem. Warto kupić dziecku taką, która wyposażona jest w szeleszczące, piszczące czy grające dodatki oraz części o różnorodnych fakturach. Niektóre maty materiałowe posiadają również antypoślizgowy spód, dzięki czemu dobrze trzymają się podłoża, nawet gdy maluch zaczyna raczkować.

W sklepach z artykułami dla dzieci natkniemy się z pewnością na maty z kolorowymi metkami  o różnorodnych fakturach, które z pewnością przykują uwagę malucha i będą dla niego atrakcją.

Wszystkie dostępne maty edukacyjne znajdziecie na naszej stronie https://malesmyki.pl/c/117/maty-do-zabawy-zabawki-smyka.html