Wczytuję dane...

Pamiątki z dzieciństwa - sposoby na zatrzymanie czasu

Ciąża i czas od momentu narodzin dziecka to piękne chwile dla świeżo upieczonych rodziców. Pierwszy uśmiech, pierwsze wypowiedziane przez malucha słowo czy pierwsze stawiane kroki to niezwykle ważne wydarzenia, które warto zachować w pamięci na dłużej. W sklepach z zabawkami i artykułami dla dzieci znaleźć można pamiątki, które po latach staną się bezcenną skarbnicą wspomnień oraz niepowtarzalnych emocji i przeżyć. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, które gadżety pozwolą wrócić pamięcią wstecz i zatrzymać czas wyjątkowych chwil.

Jakie wybrać pamiątki z ciąży oraz pierwszego roku życia dziecka?

Jednym z gadżetów, który będzie doskonałą pamiątką zarówno dla rodziców jak i dla dziecka jest odcisk bobasa. To kolorowa masa gipsowa ukryta w pięknej, ozdobnej puszce. Masa jest łatwa w obróbce i za jej pomocą bez problemu można wykonać odcisk rączek czy stópek dziecka. To świetna zabawa dla całej rodziny, a także  doskonały pomysł na prezent do przyszłych rodziców. Zestawy dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej dla chłopca oraz różowej dla dziewczynki.

Jako pamiątka z okresu ciąży oraz pierwszych lat życia malucha doskonale sprawdzi się również pamiętnik dziecka Oh Baby. Pomieści on zapiski, listy od rodziców, odcisk stópki, zdjęcia czy rysunki. To również świetny pomysł na prezent zarówno dla przyszłej mamy jak i na baby shower czy na chrzciny. Pamiętnik z pewnością stanie się wyjątkową pamiątką cudownych dni, do których chętnie będą wracać rodzice a po kilku latach także dziecko.

Kolejnym, ciekawym pomysłem może okazać się także kolaż pamiątek urodzinowych. Warto zrobić zbiór drobnych gadżetów takich jak opaska z rączki dziecka, pierwsze fotografie czy inne drobiazgi z pierwszych chwil życia maleństwa, a także zbiór życzeń od bliskich osób wokół zdjęcia maleństwa umieszczone pod szkłem w ramce.

Jedną z najbardziej lubianych i najprostszych form dokumentowania wyjątkowych wydarzeń i chwil są oczywiście zdjęcia. Warto zacząć tworzyć kolekcję fotografii już w trakcie ciąży. Fajnym pomysłem jest również wykonywanie zdjęć robionych regularnie z dokładnym oznaczeniem miesiąca życia malucha.

Jak więc widać, sposobów na to, by zatrzymać na dłużej piękne chwile, jest naprawdę wiele. Warto je wykorzystać, bo okres ciąży i pierwszego roku z małym dzieckiem to naprawdę wyjątkowy czas, do którego warto wrócić po latach.

Wszystkie dostępne pamiątki znajdziecie na naszej stronie https://malesmyki.pl/c/63/pamietniki-wyprawka.html