Wczytuję dane...

Lampki nocne dla dzieci - jaką wybrać?

Lampka nocna to przedmiot, który przydaje się już praktycznie do pierwszych chwil życia malucha. Pełni nie tylko funkcję oświetlenia, ale i znacznie ułatwia nocną opiekę nad maluchem. Lampki dziecięce dają subtelne światło, które nie rozbudzają dziecka, a pozwalają wykonywać przy nim wszystkie niezbędne czynności. Bez problemu więc można przewinąć brzdąca, nakarmić go czy po prostu doglądnąć.

W przypadku nieco starszych maluchów lampka daje im poczucie bezpieczeństwa - niektóre dzieci boją się zasypiać w całkowitej ciemności, dlatego subtelne oświetlenie idealnie sprawdzi się w takiej sytuacji. Często również takie lampki doskonale prezentują się pod względem wizualnym, więc będą świetną ozdobą pokoju dziecięcego.

Czym kierować się przy wyborze lampki dla dziecka?

Najważniejsze jest to, by lampka nie świeciła silnym strumieniem światła, a dawała jedynie delikatną poświatę. W pokoju dziecka znacznie lepiej sprawdzi się lampka stojąca, którą w razie konieczności możemy przenosić z miejsca na miejsce.

Zwróćmy uwagę również na to czy jest ona wykonana z bezpiecznych dla dziecka materiałów oraz, czy posiada bezpieczny system zasilania. Lampka dla dziecka nie powinna również nadmiernie się nagrzewać. Ciekawą i nierzadko przydatną funkcją jest możliwość zmiany natężenia światła oraz jego koloru.

Gdzie powinna stać lampka nocna w pokoju dziecięcym?

Zastanawiając się nad umiejscowieniem lampki w pokoju dziecięcym, trzeba brać pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo malucha. Nie może ona wisieć tuż nad jego głową, za to powinna znaleźć się w pobliżu przewijaka bądź łóżeczka, bo właśnie tam wykonujemy w nocy najwięcej czynności przy dziecku. Należy również wybrać takie miejsce, by uniemożliwić brzdącowi dostęp do przewodów. W przeciwnym razie maluch może pociągnąć za kabel i zrzucić lampkę.

Jaką lampkę dla dziecka wybrać?

Wybór lampek dla dzieci jest naprawdę spory. W naszym sklepie znaleźć można między innymi lampki silikonowe w postaci kotka, misia, króliczka czy łapki, które są miękkie i miłe w dotyku. Zwierzaki świecą białym światłem, a po klepnięciu kolory zaczynają się zmieniać. Dodatkowo po naciśnięciu przez 3 sekundy włącznika światła, światło zamruga, a wyłączy się po 2 godzinach. W przypadku łapki zmienia ona intensywność świecenia po klepnięciu. Otwór w tylnej części ułatwia jej a dzięki magnesowi można ją dodatkowo ""przyczepić"" do metalowego elementu.

W naszej ofercie znajdują się również wiatraczki-lampki, które przydadzą się w upalne wieczory, a także lampki z pozytywką, które pomogą uspokoić i wyciszyć dziecko, a dodatkowo będą wspaniałym dekoracją pokoju dziecięcego i niebanalnym pomysłem na prezent. 

Pełna oferta lampek nocnych dla dzieci dostępna jest tutaj: https://malesmyki.pl/c/52/lampki-nocne-i-projektory-wyprawka.html